DESIGN THINKING W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ od 21 do 25 sierpnia

17022331_1241669855928141_3821840067874928897_n

 

DESIGN THINKING W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ

NIEKONWENCJONALNE SPOJRZENIE NA PROCES PROJEKTOWY W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ

KURS LIMITOWANY DLA ABSOLWENTÓW AKADEMII KAPPA

 

 • Tryb tygodniowy – 5 dni roboczych ( pn-pt ) – pełen tydzień szkoleniowy

Edycja letnia –Termin szkolenia od 21 do 25 sierpnia

(ilość godzin szkoleniowych 40 < 1godz = 60 min )  w godzinach 8 30-16 30

 

 • Zajęcia w modułach
 • Praca warsztatowa z dyskusją
 • Maksymalna ilość uczestników: 8-10 osób
 • Cena szkolenia 2800 zł / os.

 

Zajęci będą prowadzone przez : www.facebook.com/dotdoingandthinking/

 

 DLA KOGO?

DLA ABSOLWENTÓW KURSU PROJEKTOWANIA I ARANŻACJI WNĘTRZ I i II STOPNIA AKADEMII ARTYSTYCZNEJ KAPPA,  pragnących wzbogacić swój warsztat o innowacyjne metody pracy

 

CO TO JEST (w ogóle) DESIGN THINKING?

Jednym zdaniem – Design Thinking to rozwiązywanie zadań i problemów.

Design Thinking to metoda pracy projektowej, dzięki której powstają innowacyjne, jeśli nie rewolucyjne rozwiązania.

 

GDZIE SIĘ STOSUJE?

W Stanach Zjednoczonych proces Design Thinking stanowi podstawowe narzędzie rozwiązywania zagadnień projektowych i jest stosowane i wykładane na kierunkach projektowych niemalże na każdym Uniwersytecie!

Opisana metoda powstała na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych i jest z powodzeniem stosowana we wszystkich branżach, w tym również w projektowaniu wnętrz.

Z Design Thinking korzysta większość liderów rynkowych takich jak Ikea, VW, HBO, Intel, Subaru, IBM, Samsung, i wiele, wiele innych. W świecie architektury znajdziemy ją w pracy takich projektantów jak Charles & Ray Eames czy Massimo Vignelli. Ponadto sprawdza się przy konkursach architektonicznych i projektach przestrzeni publicznych.

CZYM SIĘ WYRÓŻNIA?

Design Thinking wyróżnia się holistycznym podejściem do zagadnień projektowych i całkowicie zmienia sposób, w jaki powstają projekty. Wymaga od projektantów skupienia się na autentycznych potrzebach przyszłych użytkowników oraz przede wszystkim wyjścia poza własną strefę komfortu w myśleniu i działaniu. Można się pokusić o twierdzenie, że jest to metoda dla odważnych J Dzięki temu powstają przełomowe projekty.

 

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

DESIGN THINKING – jako metoda i jej narzędzia:

 • ZYSKASZ SZERSZĄ PERSPEKTYWĘ NA PROCES PROJEKTOWANIA
 • POZNASZ NOWE ZNACZENIE SŁOWA „DESIGN”
 • ZAZNAJOMISZ SIĘ Z NARZĘDZIAMI WSPIERAJĄCYMI PROCES PROJEKTOWY
 • POZNASZ POSZCZEGÓLNE ETAPY PROCESU DESIGN THINKING
 • DOŚWIADCZYSZ PROCESU DESIGN THINKING
 • ZROZUMIESZ JAKA SIŁA JEST WE WSPÓŁPRACY,
 • ROZWINIESZ KREATYWNOŚĆ WŁASNĄ ORAZ DOWIESZ SIĘ JAK DBAĆ O KREATYWNOŚĆ ZESPOŁÓW PROJEKTOWYCH
 • DOWIESZ SIĘ, W JAKI SPOSÓB GENEROWAĆ I SELEKCJONOWAĆ POMYSŁY
 • DOSTANIESZ SPRAWDZONE NARZĘDZIA DO BADANIA SPERSONALIZOWANYCH POTRZEB KLIENTA
 • DOWIESZ SIĘ JAK BUDOWAĆ BAZĘ WŁASNYCH KLIENTÓW
 • NAUCZYSZ SIĘ EFEKTYWNEGO TESTOWANIA KONCEPCJI W CELU ELIMINOWANIA NIEPOWODZENIA PROJEKTU
 • POZNASZ JAK ODPOWIADAĆ NA AUTENTYCZNE POTRZEBY KLIENTÓW, TAK ABY PROJEKTOWAĆ Z SUKCESEM

 

TEMATYKA WSPIERAJĄCA

 • POZNASZ ZAGADNIENIA NEUROBIOLOGICZNE W PRACY PROJEKTANTA
 • DOWIESZ SIĘ, JAKIE SĄ METODY POBUDZANIA KREATYWNOŚCI WŁASNEJ ORAZ POBUDZANIA KREATYWNOŚCI W ZESPOLE
 • DOŚWIADCZYSZ NEURODYDAKTYCZNE PODSTAWY WSPIERAJĄCEJ INFORMACJI ZWROTNEJ W ASPEKCIE PRACY ARCHITEKTA WNĘTRZ
 • NAUCZYSZ SIĘ ZASAD PREZENTACJI ZGODNIE ZE WSPÓŁCZESNYMI TRENDAMI
 • DOŚWIADCZYSZ NARZĘDZIA WSPIERAJĄCE PRACĘ ZESPOŁU – ELEMENTY ACTION LEARNING
 • ZDOBĘDZIESZ PODSTAWOWĄ WIEDZĘ O TYPACH KLIENTÓW Z UWZGLĘDNIENIEM RÓŻNIĆ POKOLENIOWYCH (GENERACJE X, Y, Z)

Zapisy: poczta@kappadesign.pl

 

 

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim jesteśmy zespołem, zespołem multidyscyplinarnym,  praca zespołowa to podstawia Design Thinking. Trzon naszego zespołu to Marta Wróbel (architektka, coach i moderatorka procesów Design Thinking, współzałożycielka stowarzyszenia coachów Action Learning SCAL) i Ewelina Włodarczyk (coach, moderator Design Thinking, metodyk i neurodydaktyk, trener języków obcych w biznesie oraz technik uczenia się).

Za Martą Wróbel stoi ponad 10 lat praktyki w branży architektonicznej i projektowej. Doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie zdobywała zarówno w kraju jak i zagranicą, w Niemczech, gdzie spędziła ponad 7 lat. Od 2009 jest współwłaścicielką pracowni projektowej Grupa Malaga, gdzie na co dzień zajmuje się branżą architektoniczną w różnych jej aspektach –  aranżacja wnętrz, projektowanie architektoniczne, praca projektowa przy zabytkach, przy urbanistyce, doradztwo. Te 10 lat doświadczenia zawodowego to również doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu – praca z Klientem, mediacje inwestorskie, negocjacje, organizacja pracy, oraz inne aspekty związane z odpowiedzialnością za własną działalność gospodarczą. Praca w zawodzie architekta to również ciągłe doskonalenie się, stąd zainteresowanie coachingiem, psychologią, metodami wspierającymi kreatywność, komunikację z Klientami oraz pracę zespołową jak np. Action Learning.

Ewelina Włodarczyk od wielu lat zajmuje się wspomaganiem rozwoju w biznesie zarówno przez coaching, Action Learning, procesy Design Thinking jak i trening języków obcych oraz neurodydaktykę. Ponadto stworzyła autorskie szkolenia dla nauczycieli z zakresu metodyki, kreatywności, technik uczenia się i studiowania oraz komunikacji, szkolenia w głównej mierze oparte na najnowszej wiedzy z dziedziny neuronauk. Współpracuje z wieloma spółkami i firmami, głównie z kadrą zarządczą, między innymi z branży doradczej, kulturalnej, technicznej, spożywczej oraz finansowej. Współpracuje z wydawnictwem Operon, dla którego prowadzi kursy z metody Design Thinking, Coachingu oraz zarzadzania czasem. Od 12 lat prowadzi własną firmę szkoleniową.

Dlaczego Design Thinking?

W duecie pod marką DoT Doing&Thinking zajmujemy się procesami Design Thinking. Dlaczego? Ponieważ metodologia Design Thinking po prostu się sprawdza, jest konkretna i praktyczna. Dzięki temu można ją stosować do wielu branż i zagadnień. Design Thinking  łączy w sobie po pierwsze dogłębne zrozumienie problemu a po drugie, dzięki temu, daje dobre odpowiedzi i rozwiązania!

W metodologii Design Thinking czujemy się idealnie, jak przysłowiowe ryby w wodzie! Kreatywność połączona z aspektami samorozwojowymi, to to, co nas scala. Naszą siła jest to, że tworzymy multidyscyplinarny zespół, za którym stoi DOŚWIADCZENIE i praktyka.

Szkolenie „DESIGN THINKING W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ, czyli NIEKONWENCJONALNE SPOJRZENIE NA PROCES PROJEKTOWY W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ” został opracowany właśnie w oparciu o wnioski płynące z naszej kumulatywnej praktyki zawodowej w branżach kreatywnej, coachingowej oraz szkoleniowej.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Akademia Artystyczna Kappa - www.akademiakappa.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress